Для чого потрібні плічка
Вішалки вже понад 150 років активно використовуються в побуті, без них важко уявити зручне, раціональне зберігання речей у шафі або організацію торгівлі в магазині одягу. Але ви впевнені, що достовірно знаєте для чого були призначені плічка, яка їх функція і як правильно їх підібрати в залежності від типу одягу?
Історія вішалки для одягу
Прабатьки вішалки мали небагато спільного з сучасними плічками. Перші конструкції складалися з двох овалів, які розташовувалися один навпроти одного і формували гак. У 1932 овали з'єднали між собою картоном, який повинен був запобігти провисання повішеною на плічка мокрого одягу. Змінювалася мода, видозмінювалися і тремпеля. Так простий гачок з поперечиною перетворився на складну конструкцію зі спеціальними прищіпками, що володіє здатністю змінювати розмір і підлаштовуватися під тип одягу.
Види вішалок для сорочок, штанів та верхнього одягу
Вішалки класифікуються на основі матеріалу, з якого вони виготовлені і призначення. Плічка бувають:
-
дерев'яними;
-
пластиковими;
-
металевими.
Дерев'яні та пластикові додатково можуть бути обшиті тканиною з м'якою внутрішньою прошарком.
Плічка з дерева найбільш універсальні моделі, оскільки здатні витримати вагу будь-якого одягу, від легкого сукні до пальто і шуби. Вони екологічні, зовні привабливі, міцні і володіють ергономічною формою. Пластикові значно легше, але можуть мати різні колірні рішення. Краще їх використовувати з легким одягом. Металеві надійні, але не маю достатньої ширини, тому не рекомендуються для піджаків, курток, пальт.
Ряд моделей тремпелей має невеликі поглиблення на верхній перекладині. Ці вішалки розроблені спеціально для топів, суконь та сарафанів з тонкими бретельками.
Костюмна вішалка в обов'язковому порядку повинна мати горизонтальну перекладину для розвішування штанів. Контурні металеві плічка підходять для блузок і сорочок, широка основа не дозволяє речам сповзати, при цьому сама вішалка має невелику вагу.
Тремпеля з покриттям з флока актуальні для одягу з слизьких тканин, наприклад, атласу і шовку. Плічка зі спеціальними кліпсами необхідні для спідниць і штанів.
Як правильно вішати одяг на вішалці
З розвішуванням блуз, суконь та сорочок зазвичай не виникає труднощів, інша справа — штани, які можна повісити на тремпель трьома способами.
Складіть брюки вдвічі по ширині і зафіксуйте затискачі вішалки на поясі так, щоб кожен з них був розташований не ближче ніж на 2,5 см від краю. Якщо висоти шафи не вистачає для розвішування одягу «в повний зріст», складіть штани в районі колін і закріпіть затискачами. Для того, щоб тканини не залишалися сліди, перед тим як натиснути «прищіпку», покладіть шматочок щільного картону.
Штани можна вішати і за нижню частину штанин, для цього буде потрібна спеціальна вішалка, що складається з двох притискних планок. Щоб їх розтиснути, візьміться за центральний гачок і потягніть на себе. Затисніть нижню частину штанів планками.
Особливості визначення розміру вішалки
Стандартна дерев'яна вішалка має довжину 45 см, металева - 42 см. На таких тремпелях добре триматиметься одяг 46-50 розмірів.
Розмір дитячих вішалок варіюється від 25 до 38 см. Дитячі розміри XS, S розвішують на плічках розміром 25 см, М і L і XL 30-32 см. 33-38 см - це плічка для підліткового одягу.
Для жіночого міжнародного розміру XS, S беруть вішалки завдовжки 39-41 см, М-XL - 43-46 см. Чоловічому одязі розміру М необхідні тремпелі 43 см, L-XL — 45-51 см.