Що робити, якщо зламалася дерев'яна вішалка
Плічка для одягу є практично в будь-якому будинку і профільному магазині. Це незамінний аксесуар, без якого неможливо уявити сучасний гардероб. Але що робити, якщо дерев'яна вішалка тріснула? Спробувати склеїти або відправитися в магазин на купівлю нової? Незважаючи на те, що плічка дерев'яні характеризуються високою міцністю та надійністю, вони можуть зламатися. І це відбувається не так рідко, як здається. Спробуємо розібратися в тому, як полагодити вішалку в домашніх умовах.
За допомогою чого можна полагодити плічка для одягу
Існує два види неприємностей, з якими може зіткнутися власник дерев'яного тремпеля:
-
випадання гачка;
-
тріщина боку «трикутника».
І якщо у другому випадку краще придбати нову вішалку, то впоратися з першою поломкою по силам менш радикальними способами. Насправді, гачок є слабким місцем будь-якого тремпеля. Це відбувається з-за того, що він просто вставляється в конструкцію на етапі її складання/склеювання. Ніякого кріплення не застосовується в цьому місці. А навантаження на елемент найбільша. Поступово отвір всередині плічок розбивається, і гачок починає звідти вискакувати.
Які матеріали знадобляться і кріплення для ремонту
Щоб дерев'яна вішалка виглядала і функціонувала як нова, потрібно заздалегідь підготувати гайку М4 і невелику шайбу. Слід придбати два міцних болта з шестигранними головками. Вони будуть виконувати допоміжну задачу. Діаметр різьблення — М8 або М10, довжина — не дуже велика. Цих кріпильних елементів буде достатньо для повернення гачка в належне місце і надійної фіксації в ньому.
Необхідні інструменти для відновлення вішалки
З інструментів, які допоможуть відновити плічка для одягу в колишньому стані, порекомендуємо взяти:
-
електричну (ручну) дриль;
-
перша свердло по дереву (16 мм);
-
молоток з ковадлом.
Ніяких спеціальних пристосувань і устаткування не потрібно. У переважної більшості домашніх майстрів всі зазначені кріплення та інструменти вже є. А якщо щось відсутній, його легко придбати в магазині господарських товарів.
Алгоритм дій по ремонту дерев'яної вішалки
Підготувавши матеріали, інструмент і кріпильні елементи, можна приступати до ремонту дерев'яної вішалки. Процес цей не займе багато часу і не відніме сил. Важливо все робити акуратно і точно. Порядок дій:
-
закріпити плічка і просвердлити в центрі вершини отвір діаметром 16 мм;
-
вставити гачок на посадкове місце так, щоб він виглядав на 1 см;
-
на рифлений кінець металевого стрижня надіти шайбу і гайку;
-
обжати кріпильну деталь з допомогою підручних засобів.
Для останньої дії кладемо на ковадло один з болтів, зверху розміщуємо вішалку і накриваємо другим метизів. Вдаряємо молотком по отриманої конструкції так, щоб шестигранники трохи гайку до овальної форми. Якщо ви все зробите правильно, то надійно зафіксуєте гачок в гнізді. Такий ремонт гарантує, що плічка для одягу прослужать вам багато років. А в разі необхідності ви вже обізнані, як їх полагодити.
Дерев'яна вішалка — просте, надійне і довговічне пристосування для зберігання одягу. Її можна використовувати в невеликому шафі, просторому гардеробні приміщенні або торговому залі. Незважаючи на велику кількість пластикових і металевих вішалок на ринку, дерев'яні тремпеля залишаються актуальними і популярними. Вони поєднують естетичність і практичність. А ремонт їх, як ми вже розібрали, не викликає особливої складності і зайвих витрат.